Projektowanie hal stalowych: na co zwrócić uwagę u wykonawcy?

Nowoczesna hala stalowa dla biznesu

Hale stalowe są często wybierane zamiast tradycyjnych budynków produkcyjnych ze względu na obniżone koszty budowy oraz zwykle krótszy czas realizacji.

Należy uzwględnić przyszłość

Wybierając projekt należy przemyśleć wybór wykonawcy i na tym polu wygrywa doświadczenie, które zapewni inwestycji ekonomiczne i innowacyjne rozwiązania. Dla inwestorów kuszące są projekty gotowych hal systemowych. Jednak te rozwiązania nie sprawdzają się w przypadku potrzeb inwestycyjnych: spada wtedy cała funkcjonalność obiektu i potrzebna jest przebudowa.

Konstrukcja zaprojektowanej i dopasowanej pod inwestycję hali jest wykonana z najwyższej jakości komponentów, odpornych na działanie szkodliwych warunków technologicznych i atmosferycznych. Hale stalowe mają za zadanie być wytrzymałe przez wiele lat.

Elementy, które należy uwzględnić przed projektem hali stalowej

Przy etapie projektu, oddanego w dłonie specjalisty należy z jego pomocą zoptymalizować koszty i rozwiązania, które w przyszłości zaowocują oszczędnością oraz funkcjonalnością użytkową budynku.

Do najważniejszych elementów, na które koniecznie musi zwrócić uwagę inwestor należą: wymiary i predyspozycje działki pod inwestycję, przeznaczenie hali i technologia, w którą będzie zaopatrzona, obciążenie posadzki, niebezpieczeństwo pożarowe, praca suwnicy, zaplanowane miejsce na biuro i plan ewentualnej, przyszłej rozbudowy hali.

Planując budowę hali pod inwestycję należy przede wszystkim wziąć pod uwagę powierzchnię, którą chcemy wykorzystać do pracy oraz ilość pracowników. Jeśli ma być to hala magazynowa, warto wziąć pod uwagę w projekcie wysokość składowania oraz rodzaj magazynowanego towaru. Równie ważne co sama budowa hali jest pomysł o jej rozbudowie w przyszłości. Dzięki temu w miarę rozwoju inwestycji przedsiębiorca nie będzie musiał martwić się o nową lokalizację.

Klucz do sukcesu to odpowiedni specjalista

Przed rozpoczęciem budowy inwestor powinien zlecić badanie gruntu oraz uzyskać wszelkie niezbędne zgody oraz formalności na budowę. Wyspecjalizowany konstruktor hal stalowych zaprojektuje geometrię ramy hali specjalnie dla naszych potrzeb. Nie należy oszczędzać na specjaliście, który ma za sobą lata doświadczenia w projektowaniu. On doskonale zna nowoczesny rynek konstrukcji oraz oszczędnych i funkcjonalnych rozwiązań, które w przyszłości przyniosą nam zyski i wspomogą oszczędności firmy.

One Comment on “Projektowanie hal stalowych: na co zwrócić uwagę u wykonawcy?”

  1. Budowa hali produkcyjnej ze stali jest sporo oszczędniejsza. To dobre rozwiązanie, jeśli chcemy mieć magazyny na przykład.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.