Budowa portfela inwestycyjnego w dobie kryzysu

Bezpieczne oszczędności

Artykuł partnera.

Inwestowanie to prawdziwy maraton, dlatego trudno jest zaplanować z góry sposób inwestowania. Warto jednak mieć na uwadze kilka ważnych kwestii, które mogą pomóc w budowaniu korzystnego portfela inwestycyjnego, który będzie szansą na pomnożenie kapitału w trudnym okresie. Portfel inwestycyjny powinien być przede wszystkim dopasowany do potrzeb. Eksperci twierdzą, że portfele inwestycyjne pozwalają na zyskanie inwestycji niemal skrojonej na miarę. W jaki sposób stworzyć portfel inwestycyjny?

Czym jest portfel inwestycyjny?

Portfel inwestycyjny to nic innego, jak ogół inwestycji (kapitałowych lub rzeczowych), z których korzysta dana osoba lub podmiot. Kluczem korzystnego inwestowania jest odpowiednia budowa portfela inwestycyjnego. Każdy inwestor ma wachlarz aktywów, w które ulokować można swoje środki, pomnażając oszczędności. Aktywa najczęściej dzielą się ze względu na poziom ryzyka. W przypadku podjęcia pierwszych prób budowy korzystnego portfela inwestycyjnego warto zdecydować się te o najniższym stopniu ryzyka. Do klasy takich aktywów zaliczyć można:

  • nieruchomości,
  • dzieła sztuki,
  • fundusze inwestycyjne otwarte i zamknięte.

W przypadku aktywów o dużej płynności wymienić można waluty, akcje spółek notowanych na giełdzie, a także złoto inwestycyjne. Biorąc jednak pod uwagę obecną sytuację na giełdzie związaną z epidemią, samodzielne inwestowanie na giełdzie, czy inwestowanie w waluty może okazać się zgubne. Nawet w przypadku, kiedy chcemy inwestować długofalowo i jesteśmy gotowi na straty, warto część środków ulokować w bezpiecznym miejscu, takim jak fundusze inwestycyjne. Zdaniem ekspertów kluczem do stworzenia bezpiecznego portfela inwestycyjnego jest ulokowanie środków stanowiących 6-krotność miesięcznych kosztów utrzymania we względnie bezpiecznych aktywach. To gwarancja bezpieczeństwa, zwłaszcza w sytuacji światowego kryzysu gospodarczego.

Czy stworzenie portfela inwestycyjnego to szansa na lepsze jutro?

Fundusze inwestycyjne cieszą się coraz większą popularnością. To dogodna forma pomnażania kapitału, która pozwala na zaoszczędzenie sporych sum pieniędzy nawet w sytuacji, kiedy nie mamy pojęcia jak stworzyć idealny portfel inwestycyjny. Możliwe jest to dzięki ofercie grupy Generali Investments, która oferuje szeroki wachlarz możliwości dopasowanych do indywidualnych potrzeb konsumentów. W ofercie znajdują się między innymi fundusze inwestycyjne otwarte, fundusze zamknięte, gotowe plany oszczędzania, z których stworzyć można portfele inwestycyjne skrojone na miarę potrzeb każdego klienta. Fundusze inwestycyjne otwarte dają sporą elastyczność, dzięki której klient może w każdym momencie zrezygnować z usługi. Jest to szansa na pomnożenie majątku zwłaszcza teraz, w dobie kryzysu gospodarczego, który na długo odciśnie piętno nie tylko na polskim, ale i światowym rynku. Wszystko to sprawia, że coraz większy odsetek obywateli planuje oszczędzanie. Obecna sytuacja ukazała, iż z dnia na dzień można zostać pozbawionym środków do życia, dlatego po kryzysie z pewnością nauczeni doświadczeniem ludzie będą podchodzić do kwestii wydatków ostrożniej.

Jak zbudować portfel inwestycyjny w czasie epidemii i spadków na giełdzie?

Współcześnie na giełdzie niemal każdego dnia dostrzec można ogromne spadki. Osoby, które do tej pory inwestowały w ten sposób, z niepewnością spoglądają na to, co będzie jutro. Spadki zauważalne są niemal we wszystkich branżach. Każdego dnia dostrzec można zmiany, które wywołują przerażenie i niepewność. Oczywiście jedną z przyczyn tych zmian było wystąpienie światowej epidemii koronawirusa, która sparaliżowała światowy rynek i doprowadziła do śmierci ogromnej liczby ludzi. Zamkniecie granic, firm, przedsiębiorstw oraz społeczne przerażenie doprowadziło to tego, iż ludzie coraz poważniej podchodzą do tematu oszczędzania. Czy można jednak zbudować korzystny portfel inwestycyjny w dobie epidemii? Oczywiście! Wystarczy zaufać specjalistom, którzy po określeniu naszych potrzeb i oczekiwań podpowiedzą, jaka forma oszczędzania będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem, które zapewni nam i naszym najbliższym bezpieczeństwo w trudnym czasie kryzysu. W ofercie firm, takich jak Generali Investments znaleźć można plany oszczędnościowe na kilka lat, a także otwarte fundusze inwestycyjne, które związane są zróżnicowanym ryzykiem. Tego typu fundusze to gwarancja spokojnej emerytury oraz poprawa jakości życia w dobie kryzysu. Na stronie internetowej Generali Investments znajduje się wygodny kalkulator inwestycyjny, który także może być dobrą wskazówką tego, w co warto inwestować i w jaki sposób pomnażać swój majątek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.