Ciekawe pomysły na dochodowy biznes w 2018 roku

pomysły na biznes w 2018

Poniżej przedstawiono przykłady na ciekawy i dochodowy biznes, który można rozkręcić w 2018 roku bez dużego ryzyka i wnoszenia nakładów finansowych. W większości to przykłady oparte na własnej wiedzy, którą można wykorzystać.

Tworzenie stron internetowych i aplikacji mobilnych

Można spokojnie otworzyć własny biznes, jeśli posiada się umiejętności związane z tworzeniem stron internetowych i własnych aplikacji mobilnych. Coraz więcej firm jak i prywatnych osób poszukuje freelancerów, którzy zaprojektują wszystko sami od początku do końca.

Identyfikacja graficzna i wizualna

Umiejętności związane z projektowaniem graficznym są w naszych czasach bezcenne. Projekty ulotek, logo, wizytówek, elementów na stronę internetową oraz pozostałych są potrzebne dla wielu na porządku dziennym. Można łatwo i dużo zarobić, pracując zdalnie z własnego domu.

Marketing, Seo/Sem i Social Media

Osoby posiadające świetne pomysły na biznes nie potrafią odnaleźć się na nowoczesnym rynku cyfryzacji i stron internetowych, dlatego wolą skonsultować się z kimś, kto Internet ma we krwi, doskonale porusza się po Social Mediach i oddelegować dla nich zadania z tym związane. Możesz pracować nad strategiami marketingowymi, wykonywać audyty pod pozycjonowanie i zadbać o reklamy w wyszukiwarkach.

Copywriting, tworzenie treści i korekta

Na rynku istnieje zapotrzebowanie na dobre, oryginalne treści na blogach firmowych i stronach internetowych. Jeśli posiadasz zmysł pisarski i lekkie pióro, a w dodatku zasady poprawnego pisania nie są Ci obce, to doskonały pomysł na własny biznes.

Fotografia

Jeśli jesteś pasjonatem fotografii i uważasz, że jeszcze nie jesteś gotowy na reportaże ślubne czy sesje portretowe za konkretne kwoty, sprawdź, czy jakiś fotograf nie potrzebuje asystenta. W taki sposób doszkolisz się i zyskasz konkretne umiejętności. Zachęcam również do stworzenia portfolio i profesjonalnej strony internetowej. Jeśli posiadasz sporo zdjęć, które niepotrzebnie przechowujesz na dysku komputerowym, możesz również zarobić, sprzedając je w stocku.

Księgowość i doradztwo biznesowe

Jeśli posiadasz doświadczenie w finansach lub ukończyłeś specjalistyczne kursy… Wykorzystaj to! Każdy, przynajmniej raz w roku potrzebuje pomocy księgowego, nie mówiąc już o przedsiębiorcach.

Korepetycje

To od wieków znany sposób na to, aby studenci nie przymierali z głodu… Jeśli byłeś w czymś dobry w szkole, a nie masz pracy… Działaj! Być może odkryjesz w sobie nauczycielskie powołanie.

One Comment on “Ciekawe pomysły na dochodowy biznes w 2018 roku”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.