Dobry antywirus dla użytkownika prywatnego

Mężczyzna i kobieta pracują przy laptopie

Darmowy, dobry antywirus – czy istnieje taki program? Niestety nie. Darmowe antywirusy gwarantują jedynie podstawową ochronę. Wersje komercyjne mają znacznie więcej funkcji, które nie tylko poprawiają bezpieczeństwo (hakerzy wymyślają coraz to nowsze sposoby ataków), ale też utrzymują komputer w dobrej formie i chronią prywatność użytkownika.

Avast to kompleksowa ochrona dla Twojego komputera

Zastanawiasz się czy warto zainwestować w taki program? Z pewnością tak! Zobacz jak będzie cię chronił Avast Ultimate – dobry antywirus dla użytkowników domowych. Kupując go dostajesz aż 4 programy, które poprawią wydajność twojego komputera, zapewnią mu bezpieczeństwo, a tobie prywatność:

  1. Ochrona Internetu. Czyszczenie przeglądarki z niechcianych dodatków (takich jak np. paski narzędzi), chronienie przed pobraniem plików z wirusami oraz bieżące monitorowanie stron na które wchodzisz. Ultimate sprawdza co dzieje się w sieci, nie pozwalając by zaatakowało cię znajdujące się w niej złośliwe oprogramowanie lub fałszywe strony podstawiane przez hakera. Dodatkowo w pakiecie masz VPN – sposób na dodatkowe szyfrowanie wszystkiego co wysyłasz, ukrywanie twojej lokalizacji i stron, które odwiedzasz online. Nie każdy musi je znać!
  2. Ochrona poczty. Dobry antywirus wie również co dzieje się w skrzynce pocztowej. Tu również możesz liczyć na pełną ochronę przed fałszywymi wiadomościami, spamem i linkami, które zaprowadzą cię na strony wyłudzające hasła.
  3. Zabezpieczenie komputera przed hakerami. Ataki bywają coraz bardziej wyrafinowane… z dobrym antywirusem nie musisz się ich bać. Ultimate już na początku stawia zaporę ogniową nie do sforsowania na wszystkich „wejściach” do komputera. Chroni cię również przed wprowadzaniem zmian na dysku (a tak robią złośliwe programy ransomware, szyfrujące wszystkie twoje pliki) oraz zabezpiecza kamerę by ciekawscy cię nie podglądali. Jeżeli cokolwiek podejrzanego zacznie się dziać, dobry antywirus blokuje te działania i od razu cię informuje, że coś jest nie tak.
  4. Tryb pasywny. Masz dwa antywirusy, które uważasz za dobre? Antywirus Ultimate umożliwi ci korzystanie z obu na raz. W trybie pasywnym Avast nie będzie przeszkadzał, a zachowasz możliwość korzystania z jego funkcji.
  5. Optymalizacja komputera. W Avast Ultimate jest także cały pakiet funkcji służących do optymalizowania komputera i poprawienia jego osiągów. To m.in. narzędzie do czyszczenia dysku (zwiększa ilość wolnego miejsca na twoje pliki) i rejestru (przyspiesza start systemu). Jest także funkcja dzięki której posprzątasz śmieci z przeglądarki oraz zamkniesz nieużywane, niepotrzebne programy (nie będą zużywały zasobów).
  6. Automatyczne aktualizacje. Dobry antywirus dba o to by mieć zawsze aktualne dane o złośliwym oprogramowaniu. Avast pobiera je automatycznie. Ale to nie wszystko! Ultimate sprawdza również czy inne aplikacje na komputerze są aktualne, a jeżeli działają w starych wersjach, to zaktualizuje je do najnowszych.

W dobrym antywirusie od Avast jest wszystko co niezbędne do utrzymania komputera w dobrej kondycji i pełnym bezpieczeństwie. To idealny program dla ciebie!

___

Zobacz jak działa AVAST

Artykuł powstał dzięki CORE – polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.