Jakie jest zastosowanie opakowań styropianowych?

Opakowanie styropianowe.

Produkcja i pakowanie żywności, transport sprzętu elektronicznego i sprzętu gospodarstwa domowego, izolacja próbek farmaceutycznych – to tylko niektóre z zastosowań opakowań styropianowych. Poznaj pełną moc ich możliwości! Dzięki odpowiednim właściwościom pojemnik styropianowy doskonale nadaje się w różnych gałęziach biznesu. Sprawdź, w których spotyka się go najczęściej.

Opakowania styropianowe do sprzętu medycznego

Branża medyczna i weterynaryjna wykorzystują najnowocześniejsze, cenne i drogie urządzenia, bez których trudno o przeprowadzenie rzetelnych badań i uzyskanie wiarygodnych wyników. Dlatego też firmy zajmujące się dostarczaniem sprzętu medycznego do placówek służby zdrowia tak chętnie korzystają z opakowań styropianowych. Chronią one sprzęty przed wstrząsami, uderzeniami, wibracjami i uszkodzeniami mechanicznymi powstającymi w czasie przewozu z punktu A do B. Występują w różnej pojemności – od kilku do kilkudziesięciu, a nawet kilkuset centymetrów sześciennych. Są trwałe i wygodne w użytkowaniu, a także łatwe do magazynowania. Więcej na temat opakowań styropianowych znajdziesz na stronie https://www.hirsch-porozell.pl/produkty/opakowania/.

Pudełka styropianowe na żywność

Branża spożywcza również pełnymi garściami czerpie z możliwości, jakie dają pudełka ze styropianu. Służą one do przechowywania suchego lodu, zamrożonych ryb, ale także dań typowych dla cateringu dietetycznego czy sektora street food. Pudełko trójdzielne jest odpowiednie na sałatki i dania obiadowe. Dzięki nim produkt nie traci zapachu. Opakowania styropianowe mają tę zaletę, że dobrze radzą sobie w transporcie i całkiem nieźle sobie radzą z utrzymaniem temperatury ciepłych potraw. Na dodatek są lekkie i kompaktowe, co czyni je prostymi w przewozie nawet na duże odległości. Produkty w formie opakowań styropianowych spełniają również normy sanitarne, restrykcyjne w branży żywieniowej. Pojemniki styropianowe z żywnością chronią smak i zapach warzyw, gwarantując konsumentom brak dostępu światła, a przy tym są wyjątkowo higieniczne. Dlatego też tak chętnie są stosowane wszędzie tam, gdzie posiłki są dostępne w pudełkach na wynos.

Pojemniki izolacyjne w branży farmaceutycznej

Podczas przechowywania próbek farmaceutycznych również przydają się pojemniki izolacyjne. Sprawdzają się do transportu produktów z branży farmaceutycznej, medycznej i biotechnologicznej. Skrzynki termiczne gwarantują utrzymanie optymalnej temperatury przewożonego ładunku. W porównaniu do szkła pojemnik ze styropianu jest o wiele lżejszy, dlatego też łatwo go przewozić i przechowywać. Tanie, a zarazem praktyczne opakowanie stało się standardem w świecie farmaceutycznym i ogólnomedycznym, z którego chętnie korzystają laboratoria, instytuty i medyczni przedstawiciele handlowi. Oferta opakowań styropianowych jest na tyle szeroka, że z pewnością każda branża znajdzie w tej kategorii produktowej coś dla siebie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.