Poznaj zalety psychoterapii online

trzymające się ręcę

Czas pandemii sprawił, że zostaliśmy zmuszeni do pozostania w naszych domach. Nie znaczy to jednak, że różnego rodzaju problemy nagle zniknęły. Z tego też względu warto sięgnąć po pomoc specjalistów za pomocą internetu.

Psychoterapeuta Skype cieszy się coraz większą popularnością, szczególnie wśród osób wstydliwych, zabieganych, ceniących sobie wygodę i ekonomię. Wystarczy komunikat video do tego, aby porozumieć się ze specjalistą bez składania mu osobistej wizyty, czyli będąc w swoim domowym zaciszu – tam gdzie czujemy się najbezpieczniej, najbardziej komfortowo. Nie trudno będzie się domyślić, że rozwiązanie to ma wiele zalet. Czas najwyższy je poznać.

Dlaczego psychoterapeuta Skype to dobry pomysł?

Czasami w miejscowości, w której mieszkamy, nie ma żadnego godnego polecenia psychoterapeuty, a regularne dojeżdżanie do mocno oddalonych miejsc wiąże się z dużymi stratami czasu i pieniędzy. Psychoterapia przez Skype rozwiązuje tego typu problemy, gdyż można w niej uczestniczyć bez jakichkolwiek dojazdów. Przebywając w swoim domowym zaciszu, możemy brać udział w sesji. Kolejną zaletą będzie możliwość szybszego uzyskania pomocy bo nie trzeba rezerwować jakiś odległych terminów. Co więcej, oszczędzamy sporo pieniędzy i to nie tylko na dojazdy, ale też na samej wizycie bo jest ona tańsza od tej tradycyjnej ze względu na mniejsze zaplecze lokalowe.

Co jeszcze przemawia za tym rozważaniem?

Wiele osób wstrzymuje się z wizytą u psychoterapeuty ze względu na swoją nieśmiałość, wstydliwość czy nawet starach przed tym co inni powiedzą, jak zostaną przyłapane na wchodzeniu do gabinetu od specjalisty zajmujących się sferą psychiczną. Jeśli cenimy sobie anonimowość, pełną dyskrecję, to idealny będzie dla nas psychoterapeuta Skype. Można z nim współpracować z dala od miejsca swojego zamieszkania. Niektóre osoby potrzebują też więcej czasu na autorefleksję i poznanie siebie, dlatego warto polecić im taką formę kontaktu.

Zalet końca nie widać

Do uczestniczenia w psychoterapii online potrzebować będziemy dostępu do Sieci, programu do wideorozmów i kamery internetowej. Wiąże się to z niewielkimi kosztami i często każdy z nas dysponuje już takimi narzędziami, dlatego nie będzie trzeba ponosić żadnych dodatkowych kosztów – jedynie zapłacić za poświęcony czas na rozmowę. Terapię można podjąć w dowolnym momencie i miejscu. Co więcej, psychoterapię można zapisać i w każdej chwili przesłuchać ponownie. Można liczyć na swobodny wybór tempa pracy, stałą kontrolę przebiegu i postępów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.