Ciekawe pomysły na wakacje w Polsce

Wakacje nad wodą

Nasz kraj jest ogromny i bardzo atrakcyjny. Mamy ogromny potencjał ukryty nie tylko w bogactwie przyrodniczym,  ale także w ludziach. Zaplecze turystyczne jest niczego sobie, a nocleg w agroturystyce jest zazwyczaj tani.

Aktywnie przez kraj

Mamy naprawdę dużo szlaków rowerowych, które możemy pokonywać spokojnie z bagażem doczepionym do naszych dwóch kółek. Coraz bardziej rozrastają się szlaki konne, które też mają swoich stałych uczestników. Dodatkowo odpowiednia baza noclegowa w postaci agroturystyk pozwala na łatwe poruszanie się od noclegu do noclegu bez zbytniego przemęczania się.

Nad wodą

Woda jest miłym miejscem do odpoczynku. Mamy do wyboru zarówno żagle, kajaki jak i zwykłe pontony. Dodatkowo nad wodami są też inne atrakcje, z których możemy korzystać. Przykładem niech będzie wakeboard. Sport ten polega na pływaniu na desce po wodzie. Jest on o tyle fajny, że do pływania nie trzeba wiele siły, już nawet dzieci z podstawówki mogą stawiać swoje pierwsze kroki.

Zamki i tchnienie historii

Mimo wojen i wszechobecnej rozbiórki kraju mamy naprawdę dużą bazę zamków, które maja nie tylko swój urok starych ruin, ale też krążą w nich duchy i legendy. Inne nie umywają się do nich.

Inkowie zamiast białych dam

Zamek w Nidzicy to nie tylko bajeczna budowla nad przepięknym zalewem, po którym suną żaglówki. Co jednak ma ten zamek do Inków. Otóż w latach 50 tych znaleziono w nim nieodszyfrowane pismo Inków kipu. Zostało zniszczone w trakcie pożaru, jednak legenda jest nadal żywa i zamek w Nidzicy działa jak magnez. Nie tylko dla poszukiwaczy skarbów, ale też i uroczych pejzaży.

Przyroda

Polska przyroda jest bardzo piękna i powiedzmy sobie szczerze, nie ma równych. Znajdziemy w naszym pięknym kraju morskie klify, ze wzburzonymi falami, aż po góry i kryjące się w nich duchy legend.

Woda wszędzie

Pojezierza, nie tylko to mazurskie. Pełne dzikiej przyrody wyspy na jeziorach, połączone szlakami wodnymi. Poza tym przepastne lasy i bory, które zachowały w sobie tyle natury, że niespotykane na skalę europejską. Na koniec mamy też na pogórzach zalewy gdzie znajdziemy takie atrakcje jak żaglówki czy wakepark. Prawie jak nad morzem.

Każdy rejon naszego kraju oferuje odrębne atrakcje poza tym w każdym miejscu jest coś ciekawego co można zobaczyć zwiedzić i zostawić pieniądze. Przynajmniej zostaną w naszym kraju u Polaków. Znalezienie taniego lokum nie powinno nam nastręczyć wielu problemów. Wystarczy tylko troszkę się wysilić, dzięki temu zdobędziemy nie tylko nowe doświadczenie, ale też i kontakty i wrażenia.

One Comment on “Ciekawe pomysły na wakacje w Polsce”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.