Jak za pomocą kilku zasad skutecznie nauczyć się angielskiego

szybka nauka angielskiego

Czy można nauczyć się języka angielskiego samodzielnie? Który ze sposobów jest najbardziej opłacalny? I jak w końcu zacząć mówić biegle po angielsku? Oto kilka prostych sposobów, które pozwolą na szybsze opanowanie języka obcego.

Oglądanie filmów i vlogów

To jeden z najpopularniejszych i najszybszych sposobów na przyswojenie i „osłuchanie się” z obcym dialektem. I oczywiście najprzyjemniejszy, bo kto z nas nie lubi filmów lub seriali? Oglądanie wyłącznie z oryginalną ścieżką dźwiękową i zapisywanie niezrozumiałych słów, żeby je potem przetłumaczyć i zapamiętać pozwalają w krótkim czasie na opanowanie języka. Pomoże również powtarzanie po lektorze.

Listy i fiszki

Kolejnym sposobem jest sporządzenie listy słów, fraz i zwrotów, które w języku angielskim są używane najczęściej. Najlepiej wyróżnić ich kilka grup: na przydatne, specjalistyczne i takie, które są używane najrzadziej. Nauka z podziałem pójdzie szybciej i łatwiej.

Przy nauce słówek ważne jest ćwiczenie ich w zdaniach. Więc jeśli poznajesz nowe słowo, opowiedz o nim całą definicję. To świetny sposób na ćwiczenie języka.

Słówka wypisuj na kartkach lub fiszkach i rozmieść je w swoim otoczeniu. Zarejestruje je nasza pamięć wzrokowa i nigdy nie będziemy mieli problemu z rozróżnianiem podstawowych przedmiotów.

Wymowa i powtarzanie to klucz do sukcesu

Powtarzanie słówek w myślach i „kucie” nie jest w ogóle skuteczne. To strata czasu. Najlepsze efekty osiągniesz powtarzając i tłumacząc sobie na głos.

Rozmowy z native speakerem lub kurs angielskiego

Jeśli nie masz możliwości częstych wyjazdów za granicę w celu szlifowania języka, rozwiązaniem jest zatrudnienie native speakera lub uczęszczanie na nowoczesny kurs języka, dzięki któremu masz do czynienia z najczystszą formą obcego języka. To nie muszą być wcale kosztowne rzeczy, istnieje wiele portali internetowych, dzięki którym możesz kontaktować się z ludźmi na całym świecie!

Zanurz się w literaturę w oryginalnym języku

Kup anglojęzyczną wersję książki, którą bardzo dobrze znasz i przeczytaj od nowa. Wyszukuj zagraniczne blogi i czasopisma. Nie daj się rutynie! Czytanie jest kolejnym elementem przyswajającym język.

Determinacja

Nic nie wyjdzie z twoich planów, jeśli będziesz poświęcał na naukę czas raz w tygodniu. Ważna jest regularność i determinacja, która wpłynie na Twoje wyniki. Poświęcaj przynajmniej godzinę 3 razy w tygodniu, a już po miesiącu zauważysz wspaniałe efekty.

One Comment on “Jak za pomocą kilku zasad skutecznie nauczyć się angielskiego”

  1. Dla mnie najlepszą metodą był wyjazd do Anglii. Minęło już dobre pół roku, a nauczyłem się więcej niż przez te wszystkie lata w szkole…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.