Psycholog online – usługa, z której może skorzystać każdy!

Kobieta prowadzi psychoterapię online

Aktualna sytuacja światowa, w której mogą się pojawić trudności z utrzymaniem ciągłości pracy, ale także życiem na określonym poziomie społecznym sprawiają, że coraz częściej będziemy korzystać z pomocy wykwalifikowanej kadry psychologów. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem tylko porządna i specjalistyczna terapia pomaga faktycznie wyjść z głębokiego stanu depresji. Jak ma się do tego psychologia online? I czy jesteśmy przygotowani na świadczenie takich usług?

Terapia u psychologa – kiedy powinniśmy o niej pomyśleć?

Jeśli już od dłuższego czasu czujesz, że masz kłopoty ze snem, skupieniem się oraz wykonywaniem codziennych czynności to możesz się zmagać z przepracowaniem, skutkami nadmiernego stresu lub z nieprzepracowaną emocją towarzyszącą określonemu wydarzeniu w przeszłości.

Aby powrócić do normalnego funkcjonowania, w którym można czerpać z życia prawdziwą radość, ale również powrócić na normalne tory rozwoju, czy to kariery, czy życia prywatnego, konieczna jest konsultacja ze specjalistą, a następnie cykliczne spotkania, na których porozmawiasz o swoich obawach, lękach, czy frustracji.

Co ważne: takich stanów lękowych, depresyjnych, czy też niemożności rozwoju, nie wolno pod żadnym pozorem lekceważyć. Lepiej od razu podjąć działania, niż później potrzebować nie tylko wsparcia psychologa, ale również psychiatry.

Dlaczego warto korzystać z konsultacji psychologów online?

Przede wszystkim dlatego, że ten rodzaj spotkań, niewiele różni się od standardowych konsultacji. Terapia jest kontynuowana lub prowadzona za pomocą komunikatorów wideo. Ważne, aby do sesji odpowiednio się przygotować:

  • znaleźć ciche, spokojne miejsce w domu, w którym czujemy się naprawdę swobodnie,
  • skupić się wyłącznie na konsultacji, odrzucając wszelkiego rodzaju rozpraszacze,
  • pozwolić psychologowi dobrze się poznać i szczerze rozmawiać o swoich kłopotach.

Ważne jest zrozumienie, że psycholog, choć sięga do najgorszych elementów naszego życia to chce przede wszystkim przepracować te stany, by już nigdy nie wzmagały one negatywnych emocji.

Nie powinniśmy zatem obawiać się nawet tych bardzo bolesnych sesji, podczas których, głównie popłyną łzy, to ważne, by wspólnie ze specjalistą przejść przez ten najgorszy czas.

Psycholog online to przede wszystkim ogromna wartość dla wszystkich tych osób, które aktualnie lub w dłuższej perspektywie czasu, nie mogą opuścić swojego miejsca zamieszkania. Jeśli takie osoby, decydują się na pierwszą konsultację ze specjalistą to nie będą odczuwały różnicy w poprzednich oraz aktualnych spotkaniach. Jeśli kontynuujemy spotkania to powinniśmy po prostu przyjąć, że ten tryb terapii jest niczym innym, jak standardowa rozmowa w gabinecie.

Psychoterapia online może pomóc Ci w rozszyfrowaniu swoich największych wewnętrznych obaw i rozwiązaniu problemów, które już od dłuższego czasu Ci ciążyły. Niekiedy, już po kilku konsultacjach, pacjenci czują się zdecydowanie lepiej, ale mimo to, chcą jeszcze przez kolejne kilka miesięcy kontynuować spotkania. Pamiętaj zatem, by w psychoterapii online upatrywać same korzyści, ale także nadzieję na rozwiązanie swoich problemów z przeszłości!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.