Kancelaria restrukturyzacyjna – jak wybrać najlepszą?

Mężczyzna na spotkaniu w kancelarii restrukturyzacyjnej

Problemy finansowe mogą dotknąć każdego przedsiębiorcę. Co jednak zrobić, kiedy kłopoty stają się na tyle poważne, że firmie grozi ogłoszenie upadłości? Dowiedz się, w jaki sposób może pomóc ci Kancelaria Restrukturyzacyjna oraz jak wybrać najlepszych doradców.

Czym zajmuje się Kancelaria Restrukturyzacyjna?

Prawo restrukturyzacyjne jest dziedziną, której celem jest umożliwienie dłużnikowi dalszego funkcjonowania na rynku, poprzez poprawę jego sytuacji ekonomicznej. Doradcy z Kancelarii Restrukturyzacyjnej służą zatem pomocą przedsiębiorcom, którym grozi upadłość, pomagając im odzyskać zdolność płatniczą, aby wciąż mogli kontynuować prowadzenie swojej firmy. Doradca restrukturyzacyjny to nie tylko osoba ze znajomością prawa. Ze względu na specyfikę danej dziedziny, jego wiedza musi obejmować również kwestie podatkowe i ekonomiczne, jak również związane z doradztwem biznesowym i finansowym.
Dzięki doradcy możliwe jest otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego, prowadząc obsługę dłużnika ubiegającego się o samo postępowanie bądź ogłoszenie upadłości. Tego rodzaju fachowa pomoc specjalisty często skutkuje możliwością zawarcia układu z wierzycielami, dzięki czemu ogłoszenie upadłości dłużnika nie będzie konieczne. W pozostałych przypadkach, co dotyczy w szczególności byłych przedsiębiorców, doradca restrukturyzacyjny poprowadzi sprawę swojego klienta w postępowaniu upadłościowym. Kancelarie restrukturyzacyjne świadczą również usługi w zakresie odpowiedzialności członków zarządów za zobowiązania spółek w postępowaniach sądowych.
Zarówno podczas procesu zawierania układu pomiędzy dłużnikiem a wierzycielami, jak i w toku postępowania upadłościowego, doradca Kancelarii Restrukturyzacyjnej zobowiązany jest zadbać nie tylko o interesy swojego klienta, ale także wierzyciela, co jest istotne w zakresie prawa upadłościowego. W ten sposób dłużnik ma realną szansę na odzyskanie płynności finansowej, zaś wierzyciel na zadowalające zaspokojenie swojej wierzytelności. Postępowanie restrukturyzacyjne prowadzone przez wyspecjalizowanego doradcę jest zatem doskonałą szansą dla przedsiębiorcy, która może uchronić go przed niewypłacalnością oraz ogłoszeniem upadłości.

Jak wybrać najlepszą Kancelarię Restrukturyzacyjną?

Przede wszystkim, uwagę należy zwrócić na poziom wiedzy oraz doświadczenie doradców oferujących usługi w danej kancelarii. Ze względu na obsługę procesu zawierania układu z wierzycielami, dobry doradca musi posiadać wiedzę z zakresu ekonomii i finansów, aby skutecznie wyprowadzić dłużnika z jego kłopotów. Wiąże się to z koniecznością ułożenia jak najbardziej optymalnego planu restrukturyzacyjnego, który pozwoli dłużnikowi kontynuować prowadzenie przedsiębiorstwa. Ze względu na negocjacje przeprowadzane głównie z instytucjami finansowymi, plan ten musi odznaczać się najwyższym poziomem merytorycznym. 
Doświadczenie doradców jest w przypadku wyboru Kancelarii Restrukturyzacyjnej kluczową kwestią, gdyż wyłącznie wtedy dłużnik może liczyć, że przygotowany plan będzie najlepszym z możliwych. Nieoceniona okazuje się być również wiedza doradcy w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem – tego rodzaju umiejętności, w połączeniu ze zdobytym doświadczeniem sprawiają, że firma dłużnika pozostanie na rynku i rozpocznie całkiem nowy rozdział, bez bagażu w postaci zadłużeń, o które ubiegają się wierzyciele.
Wybierając Kancelarię Restrukturyzacyjną, warto również zwrócić uwagę na posiadane przez doradców certyfikaty oraz wyróżnienia. Jest to dość istotne, gdyż przepisy prawne zmieniają się w naszym kraju w dość szybkim tempie. Z tego też względu niezwykle ważne jest, aby każdy prawnik i doradca restrukturyzacyjny posiadał aktualną wiedzę oraz na bieżąco ją poszerzał, aby móc sprostać najbardziej skomplikowanym sprawom, z jakimi do kancelarii zgłaszają się klienci szukający profesjonalnej pomocy. Najlepiej również szukać pomocy w dobrze znanych i rzetelnych kancelariach, takich jak Kancelaria Restrukturyzacyjna KPR – w takim wypadku można mieć pewność, że zespół stanowią wyłącznie fachowi doradcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.