Już nie tylko kuchnia europejska! Dania polskie wracają do cateringowych łask

Elegancko podane danie z kuchni polskiej w restauracji

Artykuł partnera.

Catering to domena wielkich przyjęć, mniejszych eventów czy nawet wesel, które niekoniecznie przecież muszą odbywać się w restauracjach. Na cateringu opiera się więc cały świat kuchni imprezowej. Do niedawna królowała na nich kuchnia europejska – włoska, francuska, hiszpańska. Obecnie jednak doszło do znaczącej zmiany.

Polskie dania znowu w modzie

Kuchnia polska wielu z nas nie kojarzy się z niczym więcej, niż ze schabowym. Ewentualnie z dużą ilością tłustych mięs, które są pyszne, choć ciężkostrawne. Trudno wyobrazić sobie takie dania podczas uroczystej gali czy też ważnego eventu firmowego. A jednak, polskie dania to coś znacznie więcej, niż tylko schabowy z kością i kapusta kiszona. To eleganckie posiłki, takie jak zupa rakowa, czy też naprawdę pyszne ryby, takie jak jesiotr i karp. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób docenia naszą rodzimą kuchnię. Wśród nich znaleźć można kucharzy, którzy na nowo odkrywają to, co najpyszniejsze w polskich daniach i odrobinę zmieniają je, biorąc pod uwagę potrzeby klientów. Dzięki temu moda na polską kuchnię kwitnie.

Polski catering też może być elegancki

Rolada drobiowa ze szpinakiem, galantyna z kaczki, kuleczki baranie, cappuccino grzybowe czy eskalopki z polędwiczki w borowikach. To tylko kilka przykładów dań z kuchni polskiej, które możesz znaleźć w polskim cateringu. A to przecież nie wszystko, co tam na Ciebie czeka. Czy uważasz, że takie przysmaki są mniej eleganckie od bruschetty z pomidorami czy spaghetti bolognese? Kuchnia polska stała się synonimem nowej elegancji, idealnym przykładem na to, że dania proste mogą być zachwycające, a mięsa i tradycyjne potrawy są dla wielu gości bankietów czy eventów czymś niebywałym i oryginalnym. Nic więc dziwnego, że takie właśnie dania wróciły do łask i obecnie są na topie!

Teraz tylko czas znaleźć odpowiednie menu bankietowe. Catering powinna zapewnić Ci każda dobra restauracja z kuchnią polską. Warszawa jest idealnym miejscem na poszukiwanie takich restauracji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.