Przyszłościowe kierunki studiów w 2018

Nauka nauczyciel wykładowca

Maj już prawie za nami, a przed maturzystami dylemat: jakie studia wybrać, by w przyszłości nie żałować? Poniższe zestawienie pokaże Wam najbardziej przyszłościowe kierunki studiów, na które warto iść w 2018 roku.

Finanse i rachunkowość

Zapotrzebowanie na pracowników z komptencjami po finansach i rachunkowości ciągle rośnie. Po ukończonych finansach z pewnością nie będziesz zbyt długo bezrobotny, ponieważ szybko wchłonie Cię rynek pracy.

Prawo i administracja

To nadal najbardziej oblegane studia, które mają zagwarantować dobre zarobki i określony status społeczny. Jednak smutna prawda jest taka, że prywatne uczelnie zalały rynek swoimi absolwentami o wątpliwych kompetencjach, dlatego młodym prawnikom na początku ciężko się wybić. Wpływa to również na zarobki.

Kierunki medyczne

To jedne z najtrudniejszych kierunków, jakie można wybrać. Warte uwagi, oprócz medycyny są inne, pokrewne kierunki: pielęgniarstwo, położnictwo, stomatologia. One również zapewnią pracę w przyszłości.

Automatyka i robotyka

Jeśli interesują cię nowoczesne technologie i niestraszna Ci matematyka, powinieneś wybrać automatykę. Zapewnisz sobie pracę w nowoczesnych ośrodkach realizujących ciekawe startupy i pomysły, firmach branżowych związanych z IT i laboratoriach.

Informatyka i programowanie

Jest taka anegdota, która opowiada o tym, że programista stracił pracę i to było najgorsze pół godziny w jego życiu. Jeśli masz do tego smykałkę, nie zastanawiaj się ani chwili. Ucz się programować i zarządzać systemami komuterowymi, a praca sama do Ciebie zapuka. I nigdy nie będziesz narzekać na zarobki.

Energetyka i odnawialne źródła energii

Na tych studiach przyda się wiedza z zakresu nauk ścisłych: od matemetyki, po fizykę i chemię. To nowoczesna, strategiczna branża w której ma się do czynienia z najnowocześniejszymi rozwiązaniami, jednoczeście dbając o ochronę środowiska.

Kierunki filologiczne

Mimo tego, że humanistom najtrudniej znaleźć pracę, odpowiednio dobrane studia filologiczne mogą zapewnić wspaniałą przyszłość. Warto skupić się na nauce języków obcych, bardzo popularne są te niszowe, jak chiński czy norweski. Korporacje międzynarodowe chętnie przyjmą do pracy takich absolwentów.

Nie należy zapominać w tym całym szaleństwie o swojej prawdziwej pasji. Jeśli wybierzesz to, co lubisz robić, nie przepracujesz ani jednego dnia w swoim życiu.

One Comment on “Przyszłościowe kierunki studiów w 2018”

  1. Ja poszłam na prawo i nie żałuję… Czuję, że czeka mnie świetlana przyszłość bo lubię się uczyć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.