Hulajnogi elektryczne — z których najlepiej korzystać?

Kobiety jadą na hulajnogach elektrycznych.

Hulajnogi elektryczne szturmem zdobyły rynek na całym świecie, w tym także w Polsce. Te nowoczesne urządzenia szczególnie popularne są w większych miastach, gdzie istnieje możliwość ich wypożyczenia na tej samej zasadzie, co rower miejski. Coraz częściej decydujemy się też na ich zakup. Powodem jest możliwość dość szybkiego przemieszczania się i omijanie korków. Jednak, aby być zadowolonym z wyboru, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów.

Czym się kierować przy zakupie hulajnogi elektrycznej?

Tak jak wszystkie urządzenia elektryczne, również hulajnoga posiada parametry, które odróżniają od siebie poszczególne modele. Do tych najważniejszych, o których warto wspomnieć zaliczamy czas ładowania. Uzależniony jest on bezpośrednio od zastosowanego akumulatora. Najkrótszy czas ładowania może wynosić zaledwie sześćdziesiąt minut, ale w bardzo wielu modelach możemy spotkać z koniecznością kilkugodzinnego ładowania. Warto też wiedzieć, że niektóre modele mają wyjmowane akumulatory, co może znacznie ułatwić podpięcie ich do prądu sieciowego. Innym ważnym parametrem jest zasięg, czyli dystans, jaki możemy pokonać, poruszając się na hulajnodze elektrycznej bez jej doładowywania. Sięgając po modele z niższej półki, możliwe będzie pokonanie około dwudziestu kilometrów, podczas gdy droższe hulajnogi pozwalają na pokonanie takiej długości dwa razy. Nie bez znaczenia jest też masa urządzenia. Im będzie ono lżejsze, tym mniej energii będą zużywały w trakcie pracy, a także będą łatwiejsze do przenoszenia. 

Jakie hulajnogi elektryczne będą najbezpieczniejsze?

W sprzedaży można znaleźć modele, które mają mniejsze kółka od tych standardowych. Jednak minusem tego rozwiązania może być większa trudność w pokonywaniu przeszkód, takich jak krawężniki czy wykonanie trudniejszych manewrów. Dlatego ze względów bezpieczeństwa lepiej wybierać hulajnogi z klasycznymi kołami. Co do wspomnianej już wcześniej masy, to atutem lekkich hulajnóg jest też to, że nie przygniotą nas swoim ciężarem w momencie upadku. Natomiast, jeśli chodzi o ograniczenie prędkości, to zgodnie z przepisami, nie powinniśmy poruszać się na tym urządzeniu z prędkością większą niż 20 km/h.

Inwestycja w ekologiczny środek transportu, czyli hulajnogę elektryczną, powinna być poprzedzona dokładnym sprawdzeniem parametrów technicznych, aby móc wybrać lekki, bezpieczny i dopasowany do potrzeb model. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej technologicznych ciekawostek zajrzyj na https://smartix.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.