Na co zwrócić uwagę podczas wybierania funduszu inwestycyjnego?

Wykres funduszu inwestycyjnego

Fundusze inwestycyjne to forma zbiorowego oszczędzania, która przez efekt skali pozwala na uzyskanie atrakcyjnych zysków. Na co warto zwrócić uwagę podczas doboru funduszu tego typu?

Artykuł zewnętrzny

Z funduszy inwestycyjnych możemy korzystać obecnie w bankach oraz w innych firmach skupionych na tej firmie pomnażania pieniędzy określanych mianem TFI. TFI, czyli towarzystwa funduszy inwestycyjnych posiadają w swojej ofercie szereg różnych typów funduszy, które można dobrać indywidualnie w zależności od swoich potrzeb i oczekiwań.

Fundusz inwestycyjny – szansa na zysk, ale też ryzyko straty

Jeśli chcemy zdecydować się na zainwestowanie w fundusz, warto pamiętać o tym, że chociaż reklamy wskazują, że zarobek jest niemal pewny, to jednak takie metody inwestowania także niosą ze sobą ryzyko.

Wobec tego nawet fundusze inwestycyjne od Vienalife – popularnego TFI z szeroką gamą funduszy do wyboru – nie gwarantują zysków. Do dyspozycji mamy jednak pełną gamę ofert funduszy o zróżnicowanym poziomie ryzyka, dlatego możemy wybrać taki, które będzie dla nas najbardziej akceptowalne.

Dobry fundusz inwestycyjny – czyli jaki?

Przede wszystkim dobry fundusz inwestycyjny to taki, który jest dopasowany do potrzeb i oczekiwań inwestora. Zatem przy jego doborze powinniśmy zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii:

  • czas trwania inwestycji – fundusz krótkoterminowy na kilka miesięcy czy długoterminowy na kilka lat?
  • stopnień ryzyka inwestycji – większe ryzyko, ale i większe zyski czy niższe ryzyko i niższe zyski?
  • koszty inwestycji – jakie są opłaty związane z korzystaniem z danego funduszu inwestycyjnego?
  • dodatkowe usługi – czy fundusz ma oferować ubezpieczenie na życie?

Gdy odpowiemy na te pytania, możemy dobrać odpowiedni fundusz, który będzie w stanie zapewnić optymalny poziom zysków przy akceptowanym ryzyku.

Najlepsze fundusze inwestycyjne od Vienalife można sprawdzić już teraz przez internet – Vienalife to eksperci w dziedzinie inwestycji i oszczędności z wieloletnim doświadczeniem na rynku europejskim. Skorzystaj z pomocy najlepszych!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.