Płatności Blue Cash – na czym polegają?

Robienie natychmiastowej płatności internetowej

Operatorzy systemów transakcyjnych regularnie wprowadzają udoskonalenia dostosowane do funkcji platform sprzedażowych i odpowiadające zapotrzebowaniu klientów. Jednym z ciekawych rozwiązań są płatności BlueCash. Na czym polegają i jakie mają zalety?

Charakterystyka

BlueCash to system, pozwalający na dokonanie natychmiastowych przelewów pomiędzy kontami, należącymi do klientów, korzystających z usług różnorodnych banków. Moduł został opracowany na podstawie zgody Prezesa Narodowego Banku Polskiego pod koniec listopada 2011 roku. Z systemu Blue Cash można korzystać przez cały czas. Funkcjonuje on na zasadzie rozbicia przelewu międzybankowego na dwa zlecenia wewnątrzbankowe. W systemie płatności online wykorzystuje się konta Blue Media, pośredniczące w transakcji. Osoby, pragnące skorzystać z usługi, nie muszą instalować dodatkowych aplikacji mobilnych ani oprogramowań komputerowych. Przelew realizowany jest w ciągu kilkunastu minut. System BlueCash działa w wielu krajach, dlatego bez problemu można przelać środki, przebywając za granicą. Każdego miesiąca realizowanych jest kilkaset tysięcy operacji. Środki można przelać, udając się do oddziału swojego banku lub korzystając z wirtualnych narzędzi.

Płynące korzyści

System BlueCash jest niezwykle wygodny i prosty w obsłudze. Można go wykorzystywać w nagłych sytuacjach oraz w przypadku comiesięcznego opłacania rachunków. Każdy klient ma prawo do realizacji kilka przelewów jednocześnie. Zlecający nie musi znać danych bankowych odbiorcy. System wykona bowiem operację, bazując na wprowadzonym numerze telefonu.  Konto w serwisie, obsługującym moduł, mogą założyć osoby prywatne oraz przedsiębiorcy. Należy jednak pamiętać o limitowanej wartości przelewów. Każdy bank ma w tym rejonie swoje własne ograniczenia. System BlueCash jest chętnie wykorzystywany przez właścicieli sklepów internetowych. Pozwala on bowiem ograniczyć liczbę porzucanych koszyków.

System BlueCash stanowi duże udogodnienie dla użytkowników płatności online. Warto korzystać z usługi, by móc bezpiecznie i szybko przelewać środki finansowe na wskazany rachunek bankowy lub numer telefonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.