Z jakich materiałów wykonuje się urny na prochy?

Metalowa urna pogrzebowa

Podczas organizacji pogrzebu bliscy osoby zmarłej muszą zająć się wieloma formalnościami, w tym także wyborem rodzaju ceremonii. Do wyboru są dwie możliwości: tradycyjna forma pochówku lub kremacja. Wiele osób jeszcze za życia deklaruje, żeby ich ciało zostało spalone. Co przemawia za taką formą pochówku? Jaką urnę wybrać i z czego dokładnie produkowane są takie wyroby?

Kremacja a tradycyjny pogrzeb 

Kremacja to bardziej ekologiczny i ekonomiczny wybór niż tradycyjny pogrzeb. Taka forma pochówku polecana jest również ze względu na znacznie niższe koszty. Wiele domów pogrzebowych oferuje takie usługi. Wybierz ten, który kompleksowo zajmie się wszystkim, jak na przykład Dom Pogrzebowy Szadkowski z Pruszkowa. Zapewniają profesjonalną pomoc w ustaleniu terminu i miejscu pochowania zmarłej osoby. Proces spopielania zwłok nadzorowany jest przez doświadczonych specjalistów, a kremacja przebiega bezwonnie i bezdymnie.

Rodzaje urn pogrzebowych 

W zakładach pogrzebowych znajdziesz wiele różnych rodzajów urn. Różnią się one ze względu na kształt, rozmiar oraz materiał, z którego są wykonane. Rozważając kształt urny pogrzebowej, weź pod uwagę gust osoby zmarłej, aby w ten sposób uczcić jej pamięć. Może to być forma trumny, szkatułki, sarkofagu lub prostokąta. Jednak bardziej dostojnie wyglądają urny okrągłe i obłe, nawet w kształcie serca.

Podczas gdy trumny wykonywane są z drewna, to w przypadku urn istnieje większa różnorodność materiałów. Klasyczne urny wykonane są najczęściej z kamienia. Marmur, granit lub piaskowiec to podstawowe budulce. Takie urny są eleganckie i bardzo odporne. Jednak jest to produkt najdroższy. Alternatywą dla kamienia może być ceramika lub kompozyt. Materiały te bardzo dobrze imitują kamień i są jednocześnie dużo tańsze.

Urny z drewna są obecnie spotykane rzadko, ze względu na mniejszą trwałość. Wykonane mogą być z drewna dębowego i sosnowego, w różnych odcieniach brązu. Podobnie jest w przypadku urn szklanych, które rzadko sa wybierane.

Najczęstszym wyborem są urny metalowe. Charakteryzują się one dużą trwałością i odpornością na wiele czynników środowiskowych oraz mechanicznych. Mogą być dekorowane i produkowane w różnych kształtach. Poddawane są malowaniu proszkowemu, dzięki czemu modele różnią się zabarwieniem. Mogą być matowe, półmatowe lub wykonane w połysku.

Każda urna to wyjątkowy przedmiot ceremonialny. Możesz zlecić wykonanie na niej grawerunku z napisem lub wzorem wybranym przez Ciebie. Solidność i jakość wykonania tych produktów są ściśle związane z ceną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.