Prowadzenie magazynu z programem magazynowym enova365

Zarządzanie magazynem dzięki specjalnemu programowi

Szukając programu magazynowego, można łatwo zauważyć, że w sprzedaży jest wiele propozycji różniących się między sobą funkcjami i ceną. Jednym z kompleksowych rozwiązań, które z pewnością pomogą usprawnić pracę w magazynie, jest program magazynowy enova365.
Każda firma mająca magazyn powinna zdawać sobie sprawę z tego, jak istotna jest jego organizacja i zarządzanie. Trzeba wiedzieć, ile jest towarów, gdzie są i w jakim są stanie. Trzeba mieć narzędzia do przygotowywania różnego rodzaju dokumentów i zestawień. To i wiele więcej umożliwia program magazynowy enova356.

Czym jest enova365?

Zanim przejdziemy do przybliżenia funkcji programu magazynowego, wyjaśnijmy, czym właściwie jest enova365. To system ERP, czyli zaawansowane oprogramowanie służące do zarządzania i kontroli wszystkimi procesami w firmie. Praca z takim narzędziem bazuje na korzystaniu z jednej wspólnej bazy danych. Korzystać z niego mogą pracownicy ze wszystkich działów firmy, także magazynu. Moduł magazynowy pozwoli znacząco zwiększyć wydajność pracy nie tylko w samym magazynie, ale także w innych komórkach firmy. Przepływ informacji i dokumentów w firmie jest lepszy, a przy tym zmniejsza się ryzyko błędów i pomyłek.

Oprogramowanie jest elastyczne i można je dostosować do potrzeb firmy. Ponadto, kiedy okaże się, że konieczne jest rozszerzenie funkcjonalności, narzędzie można skonfigurować i dodać do niego kolejne elementy.

Jak enova365 wpływa na pracę w magazynie?

Dzięki programowi można generować wszystkie dokumenty magazynowe jak WZ, PW i PZ, czy drukować naklejki i etykiety. Pozwala tworzyć zestawienia, dzięki którym prostsza będzie na przykład inwentaryzacja. Produkty można oznaczyć jako uszkodzone, zarezerwowane i sprzedane, co pozwoli uniknąć nieporozumień. W systemie może być informacja o planowanych dostawach towarów i ich lokalizacji na regałach. Wiele procesów jest zautomatyzowanych, przez co pracownicy zyskują mnóstwo czasu. To wszystko znacząco poprawia komfort i wydajność pracy, ale nie wyczerpuje to wszystkich zalet tego rozwiązania.

Korzyści nie tylko dla magazynu

Trzeba zaznaczyć, że enova365 nie jest zwykłym programem magazynowym, a jego możliwości doceni każda firma. Dzięki temu, że system opiera się na pracy na jednej wspólnej bazie danych, informacje wpisane do programu przez pracownika magazynu, są natychmiast widoczne w innych działach. Dzięki temu pracownik z działu produkcji może zweryfikować, jakie są stany poszczególnych półproduktów, co trzeba domówić i jak zaplanować proces produkcji.

Pracownicy działu sprzedaży będą mieli wgląd w to, ile produktów jest dostępnych i kiedy będzie dostawa postawa poszczególnych towarów. Docenią to handlowcy, którzy będąc u klienta, mogą udzielić wyczerpujących informacji.

Z kolei pracownik magazynu od razu ma w systemie informację, że klient złożył zamówienie i może przystąpić do jego realizacji. W efekcie towar trafia do klienta szybciej, co z kolei wpływ na lepszą ocenę na temat firmy. Więcej informacji na temat oprogramowani znaleźć można na stronie https://www.enova.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.