Zakup śmigłowca a kwestie formalne

Nowy śmigłowiec stoi na lotnisku

Zakup śmigłowca pozwala cieszyć się najszybszym i najskuteczniejszym środkiem bezpośredniego transportu. Nabycie śmigłowca wymaga jednak wybrania odpowiedniej maszyny czy też dokładnych oględzin z oceną techniczną oraz formalną. To także konieczność zarejestrowania maszyny w kraju i przeszkolenia załogi lotniczej. O czym warto pamiętać kupując śmigłowiec?

Zakup śmigłowca – wymagania prawne

Zakup nowego lub używanego śmigłowca wymaga także konieczności jego rejestracji. Określają je przepisy Dz. U. Nr 31 poz. 178 z 22.06.63 roku. Osoba, która zamierza zarejestrować śmigłowiec, musi posiadać przy sobie dowód własności, eksportowe świadectwo zdatności, protokół ważenia statku powietrznego, świadectwo hałasu, czy też polisę ubezpieczenia obowiązkowego OC i NNW. O zakupie śmigłowca trzeba także powiadomić pisemnie producenta. Ma to za zadanie objęcie danego modelu biuletynem. Śmigłowiec może być stosowany tylko zgodnie z przeznaczeniem oraz klauzulą, która znajduje się na świadectwie rejestracji.

O czym pamiętać przy używaniu śmigłowca?

Zakup śmigłowca wymaga przede wszystkim zastanowienia się nad tym, do czego dane urządzenie będzie służyć. Inny statek sprawdzi się w przypadku celów biznesowych, a inny przy funkcjach patrolowych, czy też sanitarnych. Po zakupie śmigłowca nie można pomijać także kwestii serwisu. Właściciele śmigłowców mają obowiązek regularnej obsługi technicznej statków powietrznych. Dotyczy to przeglądów, bieżących napraw, wymiany podzespołów, czy też adaptacji. Warto wybierać takie serwisy, jak HeliMax, który oferuje swoje działania nie tylko na miejscu, ale także w terenie. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdy dojdzie do awarii niespodziewanie i daleko od specjalistycznego zaplecza technicznego. Mobilny serwis śmigłowców jest wtedy jedynym ratunkiem, który zapewnia szybkie wsparcie.

Zalety profesjonalnego doradztwa przy zakupie śmigłowca

Zakup śmigłowca to kosztowny proces, w którego trakcie warto zasięgnąć wskazówek u specjalistów z branży. Profesjonalne doradztwo pozwoli wybrać taką maszynę, która będzie spełniać wszystkie potrzeby przyszłego użytkownika. Fachowcy przyjrzą się również stanowi technicznemu śmigłowca i dokonają niezbędnych remontów, czy też adaptacji. Dzięki temu przyszli użytkownicy zyskują komfort dalszej pracy urządzenia, a także zaoszczędzą środki finansowe na zbędne naprawy. Profesjonalne doradztwo wpływa także na późniejsze użytkowanie śmigłowców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.