Dla każdego coś miłego – dostępne klasy samochodów na wynajem

Samochody na wynajem

Wraz ze wzrostem popularności wypożyczalni samochodów zwiększa się również dostępność różnego rodzaju pojazdów na wynajem. Klienci mają czasami niezły dylemat, aby wybrać odpowiedni do zapotrzebowania samochód, dlatego przed dokonaniem rezerwacji warto zapoznać się z klasyfikacją aut, ułatwiającą dobór pojazdu do planowanego sposobu jego eksploatacji. Przedstawiamy krótką charakterystykę klas pojazdów, która pomoże w podjęciu ostatecznej decyzji.

Podróżuj z klasą

Nie każdy klient wypożyczalni samochodów jest zagorzałym fanem motoryzacji. Ba, można nawet przypuszczać, że większość z nich nie jest. Auto ma być sprawne, dojechać do celu i wrócić bez najmniejszych kłopotów. Wygląd samochodu nie jest już taki ważny, przecież to często kilka dni. A jego klasa? Czasami ciężko jest sprecyzować, jaki model będzie właściwy do potrzeb w danym miejscu. Wspomniane kilka dni podróży, zwłaszcza z rodziną, w przypadku niedopasowanego auta może narazić pasażerów na dyskomfort oraz wysokie koszty, których można było uniknąć. Podczas dokonywania rezerwacji warto mieć na uwadze klasę samochodów na wynajem, aczkolwiek należy pamiętać, że mogą się one różnić w zależności od wypożyczalni.

Dopasuj samochód do swoich potrzeb

Klasa A oznacza małe samochody miejskie, które cechują się dużą zwrotnością i małym zużyciem paliwa. Mają długość ok. 3,5 metra, a ich bagażnik może pomieścić ok. 150 litrów. Przykładem są: Mercedes A, Citroen C1 czy Skoda CitiGo. Do klasy B zalicza się samochody uniwersalne, które można wykorzystać zarówno do jazdy w mieście, jak i podczas dłuższych tras. Wielkością trochę przewyższają auta z klasy A, posiadają podobny bagażnik i są bardzo często wybierane przez kierowców z rodziną z dziećmi. Do pojazdów tego typu zalicza się: Citroen C3, Peugeot 208 czy Skodę Fabia. Klasa C oznacza już samochody kompaktowe, które mierzą do 4,4 metra i posiadają pojemny bagażnik, mieszczący do 350 litrów ładunku. Są to najpowszechniejsze pojazdy na polskich drogach, do których należą m.in. Peugeot 308 i Hyunday i30. Do klasy średniej D należą z kolei samochody rodzinne do 4,5 metra, które są bardzo komfortowe podczas długiej podróży i wygodne nawet w przypadku przemieszczania się siedmiu pasażerów. Bagażnik ma pojemność ok. 450 litrów, dlatego polecane są na rodzinne wypady na dłuższych trasach. W tej klasie można spotkać np. Skodę Superb, Hyundai i40 oraz Peugeot 508.

„Wiele wypożyczalni samochodów posiada w swoich ofertach również inne klasy pojazdów, takie jak: limuzyny, małe subkompakty, suvy, vany i auta dostawcze. Warto skontaktować się z pracownikiem wypożyczalni, aby przedstawić, do czego będzie nam potrzebny samochód, co ułatwi jego dobór i podjęcie ostatecznej decyzji” – tłumaczy właściciel ogólnopolskiej wypożyczalni samochodów – ABACUS Car Rental.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.