Filmy o pieniądzach

Film o pieniądzach

Biznes i pieniądz kojarzy się większości z luksusem ale nie każdy identyfikuje go ze sprawcą całego zła na świecie. Dlatego jest to wdzięczny temat dla filmowców. Tym bardziej, że w takim światku zawsze są jakieś trupy.

Wall Street

W imię większej fortuny makler giełdowy poświęca to co ma najcenniejsze, sumienie. Zagłuszając je poddaje się wpływom milionera. Kiedy już dociera na szczyty finansjery okazuje się, że życie nie jest takie proste jakim go się widziało z „dołu”. Film opowiada o chciwości, która jest jednak złym doradcą w biznesie.

Skarbonka

Czy można zrobić komedię o pieniądzach? Okazuje się, że trzeba tylko znaleźć do niej bohaterów z odpowiednim charakterem. Pośpiech jest złym doradcą przy zakupie domu. Przekonują się jednak o tym dopiero wtedy gdy muszą co chwilę doń dokładać.

W pogoni za szczęściem

Film oparty na wydarzeniach. Christopher jest w naprawdę ciężkiej sytuacji finansowej. Boryka się z tą codziennością każdego ranka, aż los odwraca się w drugą stronę. Budująca opowieść o tym, że żaden przypadek nie jest beznadziejny, a cel jest po to aby do niego dążyć.

Milioner z ulicy

Brytyjskiej produkcji film o chłopcu hinduskim, któremu dzięki sprytowi i spostrzegawczości udaje się wygrać w grze „Milionerzy”. Jednak zawistne harpie nie śpią i znajdą każdą plamę na życiorysie aby tylko pozbawić go wygranej.

Wilk z Wall Street

Jeden z najlepszych filmów jakie można było obejrzeć w kinie na temat rekinów biznesu. Kiedy młody i raczej przeciętny człowiek pracujący na stanowisku maklera giełdowego zostaje wylany z pracy wpada na genialny (szatański) pomysł. Jak zgarnąć ogromną pulę sprzedając coś bezwartościowego. Tworzy gigantyczną bańkę, która czyni go największym rekinem biznesu. Jednak gdy oszustwo wychodzi na jaw wszystko składa się jak domek z kart. Nawet prywatne życie.

Wyznania zakupoholiczki

Kiedy sensem życia staje się nowy zakup kolejnej niepotrzebnej rzeczy, którą następnie wrzucasz do pudła z napisem „przyda się” to znak, że trzeba zawrócić. Bohaterka jednak brnie dalej i popada w długi, które okazują się kotwicą w budowniu kariery. Kolejne kroki to pozbycie się długów natychmiast. Jednak w jaki sposób szybko i bez rozgłosu się pozbyć zobowiązań?

Filmowcy dobrze pokazują jaką pułapką potrafi być pieniądz. Zarówno brak jak i nadmiar oraz nadmierna chciwość nie dają łatwego życia. Przekonuje się o tym także ten co wydaje pieniądze w nadmiarze. Na równi z łasym na szybki i łatwy zysk niekoniecznie zgodny z prawem.

One Comment on “Filmy o pieniądzach”

  1. Oj tak, Milioner z ulicy to jeden z moich ulubionych filmów, które znam od paru dobrych lat. Niesamowita historia, nakręcona z w osadzeniu o prawdziwe realia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.