Kilka prostych zabiegów, które sprawią, że potencjalny pracodawca Cię zauważy

mężczyzna na drabinie z lornetką w dłoniach

Wszyscy chcemy mieć upragnioną, satysfakcjonującą pracę zgodną z naszym doświadczeniem, umiejętnościami oraz oczekiwaniami płacowymi, lecz nie zawsze wiadomo, jak dobrze przygotować się do jej poszukiwań. Może to stanowić problem zwłaszcza dla młodych osób, które pracy szukają po raz pierwszy lub tych, które rzadko ją zmieniały.

Kończąc współpracę z obecnym pracodawcą i decydując się na znalezienie nowej zawsze liczymy na coś więcej. Lepsze warunki, wyższe wynagrodzenie, bardziej przyjazną atmosferę, możliwość awansu w strukturze firmy czy korzystne benefity pozapłacowe, a najlepiej móc zyskać wszystkie z wymienionych opcji. Często też celujemy w wyższe stanowisko zgodne z nabytym doświadczeniem.

Takie poszukiwania nie należą do najłatwiejszych i nierzadko wiążą się z mniejszym lub większym stresem. Zwłaszcza, gdy czas nagli, ponieważ nasze oszczędności ulegają coraz większemu uszczupleniu. Warto więc poznać kilka zasad, które mogą pomóc skrócić proces aplikowania i jak najszybciej cieszyć się satysfakcjonującą pracą.

Bądź profesjonalistą!

Konstruując CV podkreśl swoje mocne strony. Wyróżnij zdobyte osiągnięcia, przebyte szkolenia, otrzymane certyfikaty oraz co najważniejsze – udowodnij kwalifikacje konkretnymi osiągnięciami. Przykładowo, pisząc o tym, że byłeś przedstawicielem handlowym z największymi osiągnięciami w firmie koniecznie podkreśl, że w trakcie pracy podniosłeś zyski przedsiębiorstwa np. o 40%. Natomiast informując, że biegle posługujesz się językiem angielskim, napisz również o tym, że skutecznie prowadziłeś negocjacje z anglojęzycznymi klientami.

Pamiętaj, że CV to reklama – od niej zależy czy zostaniesz zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną!

Bądź aktywny w Sieci!

Działaj w środowisku internetowym swojej branży. Nawet jeśli jeszcze nie jesteś aktywny zawodowo, śledź facebookowe grupy, załóż profil na LinkedIn, pisz tematycznego bloga, bierz udział w dyskusjach na forach, bywaj na szkoleniach, gromadź wiedzę, a nie pozostaniesz niezauważony.

Możesz być pewien, że przed i po rozmowie kwalifikacyjnej pracodawca sprawdzi Twoje social media, spraw więc, by odebrał Cię jako człowieka biegłego w tematyce branżowej.

Serwisy ogłoszeniowe

Świetnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z serwisów ogłoszeniowych. Zarówno lokalnych, jak i ogólnopolskich, gdyż w tym drugim przypadku bez problemu można dostosować filtry wyszukiwania do własnych potrzeb.

Ich ogromnym plusem jest nie tylko fakt, że zawierają ogłoszenia o pracę za darmo, ale też możliwość tworzenia własnego, unikalnego profilu. Jesteś w stanie wykreować wizerunek, który zachęci potencjalnych pracodawców do zainteresowania się Twoją kandydaturą. Rzeczowe i atrakcyjnie przedstawione informacje na Twój temat stanowią doskonałą zachętę do szczegółowego zagłębienia się CV. Istnieje też szansa, że ktoś sam zaproponuje Ci jego przedstawienie.

Pamiętaj jednak, aby nie dać się ponieść i pisać wyłącznie prawdę. Oczywiście należy zaprezentować się z jak najlepszej strony, jednak zawsze w granicach rzeczywistych umiejętności oraz doświadczenia.

Wyróżnij się na tle innych!

Udowodnij, że nie tylko praca jest Twoim hobby, a przekonasz rekrutera, że jesteś ciekawym, nietuzinkowym człowiekiem. Tacy są mile widziani w każdym zawodzie. Pokaż, że jesteś w stanie wprowadzić do firmy nową energię i powiew świeżości!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.