Wymiary kabin prysznicowych – jaką kabinę wybrać?

nowoczesna łazienka

Współcześnie większość z nas nie wyobraża sobie wyposażenia łazienki bez prysznica. To niezwykle funkcjonalna i praktyczna opcja kąpieli. Na rynku dostępnych jest tak wiele kabin prysznicowych, że możliwości aranżacyjne są wręcz nieograniczone. Jaką zatem kabinę wybrać, aby nasza łazienka zachwycała przestrzenią, wizualnością i co najważniejsze – funkcjonalnością?

Dylemat wyboru kabiny

Rozmiarów i kształtów kabin prysznicowych jest na prawdę wiele. Każdy bez wątpienia znajdzie coś, co wspaniale wkomponuje się tak w dużą, jak i małą łazienkę. Kabina prysznicowa ma wiele zalet. Poza oszczędnością czasu i pieniędzy, bardzo cenią ją osoby starsze, dla których kąpiel w wannie może być problematyczna. Wybierając kabinę prysznicową lub szyby do kabin prysznicowych, warto wiedzieć na co zwrócić uwagę, nim podejmiemy decyzje o kupnie.

Jaki rozmiar wybrać – 80, 90, czy może 100 cm?

Wymiary kabin prysznicowych

Wybór i dopasowanie odpowiedniej wielkości kabiny prysznicowej to bardzo ważna kwestia – właściwie kwestia kluczowa. Nie jest to jednak takie proste. Nawet te standardowe modele pryszniców produkowane są w wielu rozmiarach. Wybierając wielkość kabiny prysznicowej, przede wszystkim należy pamiętać o tym, aby pozostawić odpowiednią ilość miejsca tuż przy kabinie. Tylko wówczas łazienka spełni swoje funkcje, będzie komfortową i praktyczną przestrzenią.

Rozmiary kabin prysznicowych

Wymiary kabin

Jest wiele rozmiarów kabin prysznicowych. Standardowe wymiary zaczynają się już od 60 cm. Jednak nie są to zbyt popularne kabiny, ze względu na niepraktycznie wąski kształt. Do najpopularniejszych rozmiarów zaliczyć można rozmiar:

  • 80×80 cm – kabina prysznicowa o takich wymiarach świetnie sprawdzi się w małej łazience. Mimo pozornie niewielkich rozmiarów jest przestronna i umożliwia zamontowanie różnych uchwytów, czy też wstawienie krzesełka. Ten gabarytowy wariant kabiny prysznicowej jest bardzo powszechny.
  • 90 x 90 cm – to już sporych rozmiarów prysznic, który nie jest polecany do małych przestrzeni. Kabiny w tym rozmiarze są komfortowe i przestronne. Coraz częściej ten wymiar kabin wykonywany jest z pominięciem brodzika.
  • 80 x 100 cm – ten rodzaj kabiny świetnie sprawdzi się w nietypowej, ale dużej łazience. Jest stosunkowo rzadko wybierany, a ci co się na niego decydują najczęsciej wykorzystują go w połączeniu z hydromasażem.

Szklane prysznice

Szklane kabiny prysznicowe na wymiar

Kabiny prysznicowe coraz częściej wykonywane są ze szkła. Szyby do kabin prysznicowych prezentują się elegancko i są niezwykle praktyczne. Szyby do kabin prysznicowych są bezpieczne, trwałe i łatwe w czyszczeniu. Wiele kabin można kupić już gotowych, albo pokusić się o zamówienie czegoś indywidualnie. Zobacz kabiny prysznicowe na wymiar na www.rkglass.pl/uslugi/kabiny-prysznicowe/. Są one szczególnie przydatne, gdy mamy łazienkę o niestandardowych wymiarach – na przykład na poddaszu.

Jeśli chodzi o wybór kabiny prysznicowej szklanej, pomiędzy różnymi parametrami, to decyzja jest o tyle skomplikowana, iż przestrzeń praktyczna łazienki w rzeczywistości jest liczona inaczej. I tak na przykład przed wejściem pod prysznic zaleca się nawet półtorametrową wolną strefę, w której nie powinno się nic znajdować, zwłaszcza w sytuacji, gdy mamy kabinę z uchylnymi drzwiami. Bardzo często najlepszym rozwiązaniem będzie kupno kabiny prysznicowej na wymiar.

Kabina wolnostojąca

Coraz częściej klienci sięgają po kabiny prysznicowe wolnostojące. Są one o tyle wygodne, że nie trzeba dodatkowo martwić się o czystość szyby do kabiny prysznicowej, a także podłogi. Rozwiązanie opierające się na kabinie wolnostojącej świetnie sprawdzi się w dużych, przestronnych łazienkach – w małych, niekoniecznie. Dodatkowym atutem takiej kabiny jest możliwość swobodnego jej ustawienia.

prysznic, woda
Źródło: Pixabay.com

Jaki kolor kabiny wybrać?

Jeśli decydujemy się na szklany prysznic to wybór koloru szyby do kabin prysznicowych jest właściwie dowolny. Może być to zwykłe, klasyczne szkło, szkło barwione na wybrany kolor, szkło matowe, czy też szkło z indywidualnie dobraną grafiką. Ile osób tyle możliwości i pomysłów. Większość z nich można zrealizować z pomocą hurtowni szklanych, jak na przykład www.rkglass.pl.

Wybór rozmiarów kabiny prysznica jest duży. Jednak oceniając konkretne wykonanie, należy także zwrócić uwagę na drobne, ale jakże ważne szczegóły. I tak dla przykładu lepiej wybrać kabinę, która posiada magnetyczną uszczelkę, co poza estetycznym wyglądem, zapewni cichą pracę i właściwą szczelność. Tak jak zostało tez już wspomniane, niekiedy lepiej zamówić kabinę prysznicową na wymiar i nie martwić się o komfort poruszania się po własnej łazience.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.