Jakie kwiaty do biura

Kwiaty w biurze

W pracy spędzamy większość swojego życia, niezależnie  od tego, czy posiadamy własną firmę, czy jesteśmy pracownikami. Lubimy mieć ekspres do kawy i wygodny fotel, ale zapominamy o drobiazgach, które powodują, że podnosi się nasza efektywność.

Posiadanie zielonych roślin w swoim otoczeniu jest niezwykle ważne. Rośliny pomagają odpocząć naszym oczom, oczyszczają powietrze i po prostu wprawiają nas w lepszy nastrój.

Rośliny doniczkowe na parapet i biurko

Idealnymi roślinami, które nadadzą się do surowego, biurowego klimatu jest między innymi będą takie, które poradzą sobie z przesuszeniem, klimatyzacją, zbyt ciemnym lub mocno nasłonecznionym miejscem oraz promieniowaniem z monitorów. Wrażliwe rośliny lepiej zostawić prawdziwym pasjonatom, a do biura przygarnąć sansewierie, monsterę, fikusa, zielistkę, paprocie i różnego rodzaju draceny. Bluszcze będą również mile widziane, o ile mają się po czym piąć. Powyższe gatunki mają niewielkie wymagania, a skutecznie oczyszczą powietrze, produkując więcej tlenu.

Funkcje reprezentacyjne roślin

Odpowiednio dobrana roślinność w firmie podnosi prestiż miejsca, a powinniśmy zwracać na to uwagę jeśli jesteśmy narażeni na kontakt z klientami przez większość czasu. W gabinecie oraz w recepcji powinna stać skromna, ale stylowa wiązanka z kwiatami o jasnych, eleganckich barwach i zielonych liściach. Odradzam żywe kwiaty. To kosztowne i niewdzięczne rozwiązanie, a szybko więdnące kwiaty mogą wywrzeć złe wrażenie.

Z pomocą przychodzą wiązanki ze sztucznych kwiatów. Producenci zwykle posiadają kilka gotowych wiązanek, lepiej jednak żebyś specjalnie wybrał odpowiednie kwiaty do swojego wnętrza. Jeśli nie masz czasu odwiedzić hurtowni, zrób zamówienie na sztuczne kwiaty w sklepie internetowym. Konsultanci z pewnością pomogą wybrać najlepsze. Istnieje jeszcze hurtownia online, gdzie są kwiaty sztuczne i modne dodatki.

Rośliny jako oficjalny prezent

Wśród pracowników, w małych i dużych firmach nie żyje się głównie pracą. Zaprzyjaźnione ze sobą osoby obchodzą urodziny, imieniny, awanse, śluby, niestety zdarzają się również pogrzeby. Spersonalizowane prezenty są w dobrym tonie wyłącznie w grupach naprawdę dobrze znających się osób, a świat biznesu rządzi się swoimi prawami. Eleganckim i niezobowiązującym rozwiązaniem jest bukiet kwiatów, egzotyczna, zielona roślina doniczkowa czy wysoki, biały storczyk z okazji awansu lub innego sukcesu zawodowego.  Gdy musimy wybrać wiązankę pogrzebową z okazji śmierci członka bliskiej rodziny naszego pracownika, udajmy się w miejsce, gdzie jest kwiaciarnia lub hurtowania dekoracji kwiatowych. Tam z pewnością otrzymasz pomoc od konsultanta, który doradzi, jaki wieniec wybrać.          

One Comment on “Jakie kwiaty do biura”

  1. Do biura najlepiej wybierać kwiaty sztuczne. Są ładne, wystarczy od czasu czasu je przetrzeć z kurzu i można o nich zapomnieć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.